kurtka zimowa

Damska kurtka na zimę, co jest ważne?

Kurtka zimowa to jeden z podstawowych elementów garderoby w sezonie jesień-zima. Bez odpowiedniej każda stylizacja w sezonie wyda się nietrafiona.

Przy wyborze kurtki należy zwrócić przede wszystkim uwagę na: materiał. Jeżeli szukamy nakrycia która przetrwa z nami nie tylko jeden sezon, musimy baczniej przyglądać się metkom. Najlepszym, ekologicznym i naturalnym materiałem jest wełna. Nawet jej niewielki dodatek sprawia, że nakrycie jest bardzo ciepłe. Jeżeli cenimy kroje sportowe, warto zdecydować się na nylon, to lekki, bardzo wytrzymały materiał. Natomiast, ubrania z dużą domieszką poliestru cechują się skłonnością do przegrzewania organizmu, uwzględnij to, jeżeli nie chcesz chorować zimą. Dobry zimowy płaszcz ma również wypełnienie i podszewkę – coraz częściej stosuje się odpinane, pozwala to korzystać z kurtki nie tylko podczas mrozów. Ważne jest wykonanie kurtki, czy ubranie jest schludne, jak prezentują się nici? Jakość wykonania jest niezwykle istotna. W sezonie zimowym płaszcz jest praktycznie pierwszą rzeczą jaką zauważają na nas inni. Nie pozwólmy, aby źle o nas świadczył. Na zimę sprawdzi się kołnierz, to przydatne rozwiązanie, pozwalające ochronić szyję oraz ściągacze, niekonieczne, ale to dobry dodatek, jeżeli często przebywamy na świeżym powietrzu i lubimy aktywny styl życia. Zapobiegną dostawaniu się śniegu pod kurtkę.

Kurtka zimowa powinna również podkreślać naszą figurę, a nie ją ukrywać. Dlatego osoby o figurze klepsydry powinny pamiętać o podkreślaniu talii, natomiast jabłka chcąc odwrócić uwagę od brzucha powinny zdecydować się na wygodną pelerynę. Gruszki, które chcą optycznie wyszczuplić biodra powinny zdecydować się na kołnierze i wszelkie dodatki przyciągające wzrok do górnej części ciała, stąd np. sprawdzi się płaszcz w stylu militarnym z pagonami. Osoby o figurze kielicha powinny unikać poduszek i mocno zabudowanej góry, natomiast kolumny zwrócić uwagę na kroje sięgające minimum do kolan.

Kupując warto dłużej pomyśleć nad kolorem, bądź wzorem. Chcąc odpędzić zimową depresję warto mieć w szafie, choć jeden płaszcz/kurtkę odstający od minimalizmu. Wybierając płaszcz rozważmy też na jaką okazję się sprawdzi, codzienne wyjście czy raczej do tearu? Od naszego stylu życia bardzo wiele zależy, płaszcz powinien pasować do reszty naszej garderoby.

Najpopularniejsze rodzaje kurtek zimowych

 

Wśród najciekawszych rodzajów kurtek zimowych warto wymienić:

  • kurtki skórzane z futerkiem. Sprawdzą się podczas łagodnych chłodów i wieczornych wyjść.
  • Opływowy kształt jest uniwersalny i komfortowy praktycznie dla każdej z nas.
  • płaszcz – eleganckie i kobiece, rozmaitej długości i w wielu fasonach. Pikowane, wełniane, odpowiednio dobrany podkreśli piękno każdej sylwetki.
  • budrysówki – płaszcz, ale wyjątkowy. Prawdziwy ideał dla obu płci. jak wiele innych nakryć zapoczątkowane przez armię. Wyróżnią się dużym, komfortowym kapturem, długość i materiał sprawiają, że budrysówka to świetna towarzyszka zimowych spacerów.
  • parka, to z kolei amerykański wynalazek charakteryzują się wielkim kołnierzem i ściągaczem. Wykonana z płotna z najczęściej wełnianym wypełnieniem, Idealna do stylu sportowego, militarnego i młodzieżowego.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *